zdjecie

Poznaj Nas!

Cześć, mam na imię Ola i to ja tworzę dla Ciebie eteryczne świece sojowe. Z zawodu jestem Optometrystą, co mogłoby się wydawać nie jest związane z naturalnymi świecami. Mój zawód to wielka odpowiedzialność często jest bardzo stresujący, a ja miałam tendencje do migren. Jednak zawsze coś nad nami czuwa i można znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Ale po kolei…  Świece wszelkiego pokroju kocham od dawna (miłością tą zaraziłam również męża 😉). Dawniej była to przyjemność i miły zapach wieczorami, teraz to coś znacznie cenniejszego. Testowałam wszystko co się dało. Po godzinach spędzonych na forach, czytając opinie, odkryłam jak bardzo szkodliwe są świece parafinowe i poznałam świece produkowane z naturalnych wosków. Jakie było moje ogromne zdziwienie, gdy wszystkie moje dolegliwości związane ze stresem w pracy ulatniały się podczas relaksu ze świecami sojowymi, które zawierały naturalne olejki eteryczne. Wszyscy wiemy, że zrelaksowana głowa jest bardziej produktywna w pracy. Szok. Aromaterapia działa!

Tak, wiem Ameryki nie odkryłam 😉 jednak testując coś na sobie i widząc efekty zadziwia to człowieka w niesamowity sposób. Uznałam, że skoro naturalne olejki w świecach mają na mnie taki zbawienny wpływ to pójdę o krok dalej i zacznę przy nich medytować. Wiecie, że w zależności jaką świecę użyjemy nasza medytacja również się zmienia? Nawiasem mówiąc, do medytacji często stosuje Palo Santo – bardzo bym chciała wprowadzić je również do mojego sklepu. Marzenia się spełniają, więc pewnie się uda! 😊

Póki co wróćmy na ziemię, bo tutaj również dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Na rynku jest ogrom świec sojowych, często są jednak tylko „na bazie olejków eterycznych z dodatkiem kompozycji zapachowych”. Zależało mi na tym by moje świece były w 100% z wosku sojowego i 100% z olejków eterycznych. Nie interesują mnie kompozycje zapachowe, dlatego stworzyłam markę DOBRA SOJA. W moich produktach znajdziesz tylko naturalne składniki.

Wszystkie świece zrobione są w domu odlewane do szklanych słoików. Wosk sojowy jest biodegradowalny, ekologiczny, naturalny. Jego ogromną zaletą jest to, że czas palenia jest znacznie dłuższy niż parafiny. Porównując – w takich samych opakowaniach dostajemy więcej przyjemności.

W sklepie znajdziesz również świece bez dodatku olejków eterycznych. Uświadomiłam sobie, że w czeluściach internetu nie znalazłam świec czystych – bezzapachowych. Znam wiele osób, którym przeszkadzają zbyt mocno perfumowane świece. Tutaj znajdą produkty właśnie dla siebie.

W świecach najważniejsze są knoty – DOBRA SOJA używa tylko drewnianych. Dużą zaletą drewnianych knotów jest delikatne skwierczenie, które usłyszysz tylko w ciszy jest to bardzo relaksujące i przyjemne dla uszu.

Tworząc świece DOBRA SOJA myślałam o tym jak będziesz z nich korzystać. Może to będzie przyjemny dodatek do spotkania z przyjaciółmi na kanapie, może odpoczynek w samotności. U mnie sprawdzają się idealnie wieczorami podczas praktyki jogi albo leniuchowania. Jestem pewna, że u Ciebie też się sprawdzą.

Najważniejsze informacje o produktach znajdziesz przywiązane na gumkach do świec, możesz je swobodnie ściągnąć i cieszyć się prostym wyglądem słoików. Nie chciałam naklejek ze sztucznym klejem. Zdecydowanie przy tworzeniu świec DOBRA SOJA kierowałam się prostotą i minimalizmem. Nie chcę żeby coś Ci przeszkadzało w korzystaniu z tej naturalnej przyjemności 😉

Ściskam Cię mocno,

Ola

P.S Zdjęcie z mężem, bo bardzo mnie wspiera, niech ma chwilę sławy 😉

#dobrasoja  #handmade  #soycandles  #madeinpoland